Fotograf Opole, fotograf ślubny, fotograf eventow, reporter

Michał Kokot – entuzjasta fotografii od prawie dekady. Były drużynowy, który z chęcią angażuje się w inicjatywy społeczne skąd nieraz czerpie inspiracje do pracy. Podróżnik – drugie Ja. W trakcie odbytych podróży - wymiany studenckiej w Hiszpanii, wypraw po Europie i Azji – jak i tych przyszłych staram się łączyć pracę z pasją. Upatruję w tym najlepszy możliwy dla mnie scenariusz na życie, podczas którego będąc w trasie z aparatem realizuję się w stu procentach. Aktywnie spędzając czas, poznając nowe środowiska i kultury, zajmując się codziennymi drobnostkami aparat jest moim wiernym towarzyszem każdego dnia.

Pierwsze kroki stawiałem w fotografii Kultury Industrialu starając się pokazać potencjał fotografowanych obiektów powoli przez nas zapominanych. Stopniowo angażując się w coraz szerszą tematykę sztuki fotograficznej poznawałem nowe techniki, bez których nie wyobrażam sobie dzisiejszej pracy w takich aspektach jak fotografia reportażowa, podróżnicza, sportowa, produktowa, reklamowa, oraz fotografii krajobrazu, architektury czy wnętrz. Gromadzony warsztat umiejętności wraz z pojawieniem się coraz szerszych możliwości tworzenia profesjonalnych projektów filmowych, wymógł chęć sięgnięcia także po tą technikę. Staram się łączyć obie techniki przedstawiania obrazu w formie statycznej jak i ruchomej wykorzystując przy tym potęgę oddziaływania obrazu fotograficznego i szerszego zobrazowania tematu za pomocą filmu.

Z zapałem, metodycznym i skrupulatnym podejściem do problemu realizuję się w produkcji fotograficznej i filmowej. Z połączenia obu technik zaistniał projekt, efektem którego powstała firma - IMAGING TECHNICS

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapraszam do zakładki portfolio, blog oraz kontakt.